Kamikochi - magiczne miejsce na mapie Japonii !

Dziś zabieram Was w jedno z najpiękniejszych miejsc jakie miałam okazję zobaczyć. To Kamikochi miejsce położone w północnej części Alp Japońskich.   W dniu wycieczki pogoda wyjątkowo nam się udała,  porównując ją z wcześniejszymi dniami, kiedy ciągle padało ;)

Do Kamichochi z Takayamy  dojechałyśmy samochodem, później musiałyśmy skorzystać z autobusu ponieważ na teren Parku nie można wjeżdżać prywatnymi autami.Ale spokojnie kursują tam specjalne autobusy przewożące turystów. W  czasie  drogi miałyśmy okazje obserwować małpy skaczące drogą. Tak dobrze czytacie. Udając się w rejony Kamichochi jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczycie małpy ;)
Cała wycieczka zajęła nam prawie cały dzień, ale warto było. Po spacerze spokojnie zjadłyśmy obiad z pięknym widokiem na góry.
Kamichochi to zdecydowanie miejsce godne polecenia ! Jeśli tylko będziecie w Japonii, koniecznie zorganizujcie sobie wycieczkę w to miejsce ;)Słynny most, który na pewno zobaczycie w każdym przewodniku.

 Małpy o których wspominałam.


A na koniec zjęcie z polem ryżowym w tle.

Mam nadziej, że spodoba Wam się post z Japonii, postaram się pokazać Wam jeszcze kilka ciekawych i godnych polecenia miejsc.
Do następnego!
M.

5 komentarzy:

 1. Piękne! Lubie takie widoki ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale tam cudownie! ^^
  Małpka jest przesłodka i Ty też ślicznie wyglądasz. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie tam. Zazdroszczę takiej podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń