NDW (10)

NDW (10)

Dziejsza NDW odbyła się właściwie w sobotę. Korzystająć z tego, że cały weekend spędził na przygotowywaniu się do egzaminów, w między czasie miałam okazję zrobić weekendowe spa dla włosów ;)
 Zaczełam od naolejowania włosów tym razem padło na olej kokosowy. Przytrzymała go około godzinę a tym czasie zajełam się czytaniem notatek a pózniej nałożyłam na włosy maskę Kallos Vanilla w połaczeniu z mąką ziemniaczaną (3łyżki maski, 1,5łyżki mąki) taką mieszankę nałożyłam na włosy i zostawiałm na 40 minut. Po upływie tego czasu umyłam włosy szamponem z Alterry i jeszcze na dosłownie kilka minut na końce nałożyłam odżywkę z masłem shea. Opłukałam włosy letnią wodą. Odsączyłam z jej nadmiaru i pozostawiłam do wyschnięcia. A na koniec nałożyłam olejek z Mariona, żeby zabezpieczyć końce.

A tak wyglądaja włosy :)Mija już 6 tydzień od ostatniego malowania włosów, jednak zastanawiam się czy nie odstawić farby. I przerzucić się na henne, co o Tym myślicie ? Któraś z Was ma jakieś doświadczenie w malowaniu henną ?

Do następnego !
NDW (9) - Nawilżania cd. planeta organica shea butter

NDW (9) - Nawilżania cd. planeta organica shea butter

Kolejna niedziela do włosów, tym razem z lekkim opóżnieniem. Ale jak to mówią lepiej póżno niż wcale ;)Swoją NDW zaczełam od wtarcia wcierki Jantar w skórę głowy, nastepnie nałożyłam olejek Biobaza i pozostawiłam go na około 2 godziny. Muszę przyznać, że w styczniu wyjatkowo się z nim "zaprzyjaźniłam". Kolejnym krokiem było umycie głowy szamponem Garniera z białą glinką, który dobrze oczyszcza moje włosy.  Następnie nałożyłam balsam do włosów Planeta Organica shea butter. Który ma za zadanie nawilżyć włosy. Dodam tylko, że przeznaczony jest do włosów suchych i osłabionych. Czyli dokłandie takich jak moje.
Pozostawiłam go na około 30 minut na włosach pod ręcnzikiem. Następnie opłukałam włosy letnią wodą. A gdy włosy były już odsączone z nadmiaru wody końce zabezpieczyłam olejkiem Marion.
A tak prezentują się włosy dwa dni po myciu.

 Muszę przyznać, że balsam do włosów z masłem shea podpasował moim włosom ;) 
Używałyście go kiedyś ? A możę macie szampon z tej serii ? 

Do następnego!


DR. BIO balsam do włosów farbowanych !

DR. BIO balsam do włosów farbowanych !

Na początku grudnia wybrałam się do jednej z Krakowskich drogerii w poszukiwaniu godnego zastępcy mojego aktualnego balsamu do włosów, wtedy używałam akurat balsam na bazie olejku z rokitnika . Kusiło mnie kupno ponownie tego samego balsamu ponieważ sprawdzał się świetnie ma moich włosach.

Mój wybór padł jednak na Balsam do włosów farbowanych Dr. Bio.  

Nowo Roczne postanowienia włosowe !

Nowo Roczne postanowienia włosowe !

Witam Was w Nowym Roku !  Na początku chciałam Wam życzyć wszystkiego o czym marzycie, czego pragniecie, życzę Wam też zdrowia i szczęścia, dużo motywacji do działania. Żeby ten rok był dla Was jeszcze bardziej owocny niż poprzedni, żeby każdy z 365 dni był wypełniony miłością i radością. 
Wszystkiego dobrego !
Wraz z początkiem roku czas na małe włosowe postanowienia, mam dzieje, że dzieląc się nimi z Wami będzie mi zdecydowani łatwiej wytrzymać w ich wprowadzaniu w życie ;)

1. Olejowanie.  Pierwszym z postanowień to systematyczne olejowanie włosów. Widzę jak mojej włosy reagują na dobroczynne działanie olei i postaram się regularnie olejować włosy przed każdym myciem. Mam kilka olei do przetestowania wiec jest w czym wybierać.
2. Wcierki. Wspominałam już kilka razy, że moje włosy co jakiś czas w roku wypadają wiec wcierki są dla mnie alarmem na ratunek dla wypadających włosów. Do wcierania stosuje Jantar i Seboradin.
3.  Dieta.  W tym roku w mojej diecie pojawi się więcej owoców, warzyw i oczywiście siemię lniane. Z którego ostatnio zrezygnowałam. Czas do niego wrócić, początek roku to idealny moment.
4. Rzadsze malowanie włosów. Mam nadzieję, że uda mi się ograniczyć "katowanie" włosów farbą. raczej nie zdecyduję się do całkowitej rezygnacji z farby ale planuję zmniejszyć częstotliwość malowania.