Niedziela dla włosów ! #12

Niedziela dla włosów ! #12

Ostatnio nie udało mi się napisać postu z serii Niedziela dla włosów, dlatego dziś nadrabiam ;P
Swoją NDW zaczełam od nałożenia olejku z Green Pharmacy Olejek łopianowy z olejkiem arganowym. Pozostawiłam na włosach na około godzinę a następnie umyłam skórę głowy szamponem pokrzywowym z Barwy, a do drugiego mycia użyłam szampon do włosów kręconych Yves Rocher.  Po odsączeniu nadmiaru wody nałożyłam maskę Biovax do włosów słabych ze skłonnością do wypadania.  Pozostawiałam maseczkę na około 25 minut pod czepkiem i zmyłam letnią wodą, kolejnym krokiem było nałożenie na końce ampułki z Mariona Regeneracja, wzmocnienie włosów, następnie zmyłam po koło 3 minutach a włosy odsączyłam z nadmiaru wody i delikatnie osuszyłam ręcznikiem. Włosy pozostawiałam do naturalnego wyschnięcia.Włosy po użyciu olejku są zauważalnie bardziej błyszczące ! Jednka końce pozostawiają jeszcze wiele do życzenia..

A jaka była Wasza NDW ?

Do następnego!
3 miesiące bez malowania włosów !

3 miesiące bez malowania włosów !

Maluje włosy od dawna, zaczeło się od delikatnych pasemek, później była nawet czerń (nie wiem co mi odbiło!), jednak od jakiegoś czasu moje włosy miały tylko odcienie miodowego blondu.
Całkowicie spontanicznie postanowiłam przestać katować swoje włosy farbą.  Ostatni raz malowałam je 12 grudnia 2014r.  Włosy wypadały mi garściami, co jeszcze bardziej skłoniło mnie do odejścia od farb.  Mimo wszystkich olejków, masek włosy były bardzo suche i mocno się puszyły. 

Mimo, że nie maluje włosów od 3 miesięcy, nie skończyły się moje włosowe problemy. A wręcz mam wrażnie, że w ostatnim czasie moje włosy mają codziennie Badhairday.
Musiałam zrezygnować z lekkich szamponów bo niespisywały się kompletnie. Włosy są oklapnięte. Wyglądają wrecz na przetłuszczone zaraz po umyciu i wysuszeniu.
Zazwyczaj myłam włosy co dwa dni czasami nawet co trzy. Teraz zdaża mi się, że myje je nawet codziennie..Kallos Banana -Maska z ekstraktem banana !

Kallos Banana -Maska z ekstraktem banana !

To kolejna z masek Kallos, którą miała okazję stosować. Urzekła mnie swoim zapachem, uwielbiam maski o zapachu owoców a ta bije nie jedną na głowę. Intensywny zapach bananowy czuć od otwarcia pojemniczka.

W moim przypadku maska świetnie nabłyszcza włosy. Nie obciąża ich.
Zapch na włosach niestety nie utrzymuje się długo. Cena za 1000ml wacha się pomiędzy 9-12zł czyli standardowo jak przy każdym Kallosie.

Wcierka Jantar, nowa formuła ?

Wcierka Jantar, nowa formuła ?

Wcierka Jantar obecna jest wśród włosomanaczek od bardzo dawna. Chyba każda z nas słyszała o niej nie raz, nie mówiąc już o używaniu ;)
Ja spotkałam ją na początku swojej drogi w stronę włosomaniactwa.  Po przeczytaniu opinii na je temat byłam tak podekscytowana, że nie mogłam przejść obok niej obojetnie i od razu postanowiłam ją kupić.
Gdy pierwszy raz używałam Jantar była nią zachwycona. Nie dość, że poradziała sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, to jeszcze przedłużała ich świeżość. Więcej możecie przeczytać tutaj

Jak przy każdym produkcie do włosów, co jakich czas robie przerwy w jego używaniu. Tak aby włosy nie przyzwyczajałay się do kosmetyku.

I tak było z Jantarem, jednka po powrocie doznałam rozczarownia.  Okazało się, że Jantar zmienił skład, niekoniecznie na lepsze..