Wtorek dla włosów ! #15

Wtorek dla włosów ! #15

Miała być niedziela dla włosów a wyszedł wtorek, z racji tego, że jestem w moim rodzinnym domu i mam trochę wolnego czasu przygotowałam post z serii NDW, a właściwie wtorek :)
Na poczatku nałożyłam olejek odbudowujący do włosów Yves Rocher. Pozostawiłam go na około 40 minut a następnie umyłam włosy szamponem wygładzjącym YR.  Kolejnym krokiem było przygotowanie "glutka z siemmia lnianego" połączyłam go z maską regeneracyjną Love2mix Organic. Powstałą mieszankę pozostawiłam  na włosach na około 45 minut. Nałożyłam ją na włosy od połowy ucha, tak aby nie obciążać odrostu, który jest coraz dłuższyy;)
Mieszankę z siemia i maski spłukałam letnią wodą, a po odsączeniu nadmiaru wody włosy pozostawiłam do wyschnięcia, na koniec włosy zabezpieczyłam olejkiem.


Włosy są coraz dłuższe co bardzo mnie cieszy, chociaż przyznam, że miałam chwilę w której chciałam wrócić do tz boba. Ale po dłuższych przemyśleniach zostanę przy dłuższych włosach. Przynajmniej na razie ;)

Jaka była wasza NDW ? ;)

Do następnego!

Zakupy z DM!

Zakupy z DM!

Tak jak wspominałam we wpisie o Pradze, nieodłącznym elementem mojej wycieczki był przystanek w DM, drogerii, której w Polsce niestety nie ma. Oferują oni dużo ciekawych kosmetyków nie tylko do włosów. Ja jednak skupiłam się na odżywkach i szamponach.
A oto co udało mi się kupić ..
Niedziela dla włosów #14

Niedziela dla włosów #14

Dawno nie było na moim blogu niedzieli dla włosów. W tym tygodniu przypadło na minimalizm. Na skórę głowy nałożyłam kozieradkę. Przed myciem na około 40 minut nałożyłam olejek łopianowy, który towarzyszymi mi od pewnego czasu i jest już na wykończeniu.
Do pierwszego mycia użyłam Facelle- płyn, który ostatnio świetenie się sprawdza przy myciu odrostu.  Do drugiego mycia użyłam Alterra Szampon do włosów osłabionych i przerzedzających się `Biotyna i kofeina. A następnie na krótką chwilę nałożyłam  Green Pharmacy balsam do włosów farbowanych. Kiedy włosy już lekko wyschły nałożyłam Olejek z Balea, aby ochronić końce.

Praga !

Praga !

  Cześć ! Dziś chciałam Wam pokazjać kilka zdjęć z majówki, którą miałam okazję spędzić w pięknej Pradze. Nigdy wcześniej nie byłam w tym mieście, tym bardziej podziwiałam ją z zapartym tchem.
Ze względu na długą podróż z przesiadkami musiałam ograniczyć swój bagaż i nie udało mi się zapakować aparatu. Jednak zrobiłam kilka zdjęć telefonem ;)

Mimo, że podróż z Krakowa trwała prawie całą noc było warto, z chęcią wróciłabym tam jesienią ;)
Zdecydowanie najbardziej podobały mi się Hradczany. Przepiękne widoki a do tego urocze ogrody. Wiosną wyglądają bajkowo.