Jak dbać o włosy jesienią ?

Jak dbać o włosy jesienią ?

W okresie jesienno-zimowym nasze włosy narażone są na uszkodzenia dużo bardziej niż w innych okresach roku. Noszenie szalików, swetry, czy przypadkowe uszkodzenia zamkami od kurtki. To tylko nieliczne z czynników, które wpływają na uszkodzenia włosów w tym okresie. Przez to powinnyśmy dbać o nasze włosy bardziej niż wiosną i latem. Odpowiednia pielęgnacja, zabezpieczanie końcówek a przede wszystkim spinanie włosów powinny pomóc przetrwać czas jesieni. Na co warto zwrócić szczególną uwagę:

1.Zabezpieczanie końcówek, do tego świetnie sprawdzi się silikonowe serum lub kilka kropel ulubionego oleju. Włosy zabezpieczone serum, będą lepiej znosić kontakt z szalikami czy otarcia kurtką.

2.Wzmocnienie włosów.  W okresie  jesiennym dużo osób skarży się na wzmożone wypadanie włosów. Warto temu zaradzić i wzmacniać cebulki włosów wcierkami.  U mnie w tym roku padło na wcierkę- serum Babuszki Agafii. Dobrym rozwiązaniem będzie także wcierka Jantar czy domowa wcierka z kozieradki.

3. Upinanie włosów. Jesienią kiedy często nosimy szaliki czy kominy, nie wpływa to pozytywnie na stan naszych włosów. Warto częściej zdecydować się na upięcia, zwykły koczek wystarczy ;)

4.Olejowanie.  Warto też regularnie stosować oleje. Latem przy upale nie zawsze mamy ochotę sięgać po oleje.  Dobrym pomysłem jest powrót do olejowania  w ten sposób włosy będą nawilżone i mniej narażone na zniszczenia. 5.Podcięcie końcówek po lecie.  W moim przypadku to punkt obowiązkowy. Zawsze po lecie decyduję się na lekkie podcięcie końcówek.  Włosy będą wzmocnione a dodatkowo pozbędziemy się zniszczonych słońcem końcówek.

6.Wzmocnienie od wewnątrz.  Włosy warto wzmacniać nie tylko od zewnątrz.  Suplementy to jeden z ważniejszych punktów w jesiennej pielęgnacji. Jeśli nie lubicie tabletek, warto pić np. herbatki z pokrzywy, które dobrze działają nie tylko na włosy ale także skórę i paznokcie. 

To kilka z punktów, które uważam, że warto wprowadzić do swojej jesiennej pielęgnacji.  Może coś pominęłam ? Chętnie poczytam Wasze pomysły na jesienną pielęgnacje włosów. 
M.

Dobry  szampon do 10 zł ! Alterra szampon nadający włosom połysk

Dobry szampon do 10 zł ! Alterra szampon nadający włosom połysk

Dziś będzie o szamponie do którego wracam co jakiś czas. Pierwszy raz trafił w moje ręce całkowicie przypadkowo. Potrzebowałam jakiegoś szamponu a ten był właśnie na promocji i miał dość ciekawy skład. Jego cena wynosiła  5,99zł(cena regularna 9,99zł)


Szampon nadający włosom połysk MORELA BIO&PSZENICA. Szampon skierowany jest do włosów matowych i łamliwych.  Produkt dobrze się pieni, łatwo się zmywa,  delikatnie nabłyszcza włosy. Konsystencja  szamponu jest dość gęsta i bezbarwna.  Ma przyjemy świeży zapach, który niestety nie utrzymuje się na włosach po umyciu
Szampon zawarty jest w wygodnym plastikowym opakowaniu.  Nie jest duży bo to tylko 200ml. Szampony Alterra dostępne są w sieci drogerii Rossmann.   

SkładMyślę, że to produkt który warto przetestować. Sprawdzi się nie tylko u posiadaczek włosów suchych i łamliwych. Świetnie nadaje się do codziennego mycia włosów.
Moim zdaniem szampon ten nie sprawdzi się u posiadaczek przetłuszczającej się skóry głowy, według mnie przyśpiesza przetłuszczanie się skóry głowy.
Jestem ciekawa czy znacie szampony Alterry ? Który jest waszym ulubionym ?

Czesanie włosów kręconych !

Czesanie włosów kręconych !

Każda posiadaczka włosów kręconych i falowanych miała pewnie nie raz problem z puszącymi się włosami po wyschnięciu.  Jeszcze do niedawna nie raz zdecydowałam się na czesanie włosów gdy były suche.  I to był ogromny błąd.


źródło:google.pl

Czesanie włosów kręconych na sucho przynosi negatywne skutki. Pewnie nie razy widziałyście włosy  kręcone napuszone na kilometr :D wręcz przypominające lwią grzywę.  To prawdopodobnie skutek czesania włosów kręconych na sucho i niewłaściwej pielęgnacji.Jak najlepiej czesać włosy kręcone ?
Włosy kręcone najlepiej czesać na mokro, tuż po zabezpieczeniu włosów odżywką, maską lub olejem. Włosy kręcone i falowane  są z natury wysoko porowate przez co są bardziej niż proste narażone na uszkodzenia.

Czym najlepiej czesać włosy kręcone i falowane ?
Ten rodzaj włosów najlepiej czesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Na rynku mamy dostępne grzebienie drewniane i plastikowe.  W moim przypadku na dłuższą metę czesanie szczotką TT się nie sprawdza.  
Sposób czesania włosów ma ogromny wpływ na ich ostateczny wygląd i pewnie każda posiadaczka kręconych i falowanych włosów się o tym przekonała.

Jestem ciekawa czym Wy czeszecie swoje włosy ? Stawiacie na grzebień czy szczotki ? Może macie swój ulubiony model ? Koniecznie dajcie znać.